PRVNÍ DEN v klubu pro domškoláky

Včerejší první den ve „škole“ jsme si parádně užili. Počasí nám přálo, takže nejdříve si chtěli kluci vyrábět a vyzdobit si své desky, do kterých budou zakládat své projekty. Ale pak nás slunce vytáhlo ven a šli jsme na procházku do místního lesa. Potkali jsme koníky a plno dalších zvířat. V lese si pak kluci postavili svůj příbytek.

Odpoledne pokračovali ve svém tvoření, v počítání, hrách a venkovním řádění.

Mrkněte sami a přidejte se k nám, jsme moc fajn 🙂

Děti si velmi kreativně a nápaditě vyzdobili své desky s nálepkou – naše logo krásně dotvořili 🙂

Novinka – spojujeme síly

Chvíli bylo ticho po pěšině….

Ale jedeme dál a spojujeme síly se spolkem Žluťásek z Petřvaldu u Nového Jičína.

Spolek funguje už několik let a pořádá letní tábory pro děti, kroužky či školičku. Nyní nastal čas, aby se spolek rozrostl o klub domškoláků. Průvodkyně se mi ozvaly, že by rády spolupracovaly, zda bychom měli zájem. Jasně! Jsme moc rádi!

Spolek ŽLUŤÁSEK má zázemí v duhovém domečku v Petřvaldě, kde je zařízená místnost se stoly a hernou, kuchyňka a sociální zařízení. V blízkosti se nachází travnatá plocha, dětské hřiště, les, říčka, fotbalové hřiště aj.

Od dubna začne zkušební provoz každý pátek od 9 do 15:30. Nyní se v klubu nachází šest domškoláků ve věku 6 – 13 let, kluci i holky. A rádi mezi sebe přijmeme další nadšené domškoláky. Kamarádů není nikdy dosti 🙂

https://spolekzlutasek.webnode.cz/

Nový koncept

Bohužel se nám za dva měsíce, kdy fungujeme, nepodařilo dostatečně naplnit kapacitu, abychom měli finance na pronájem prostor a mzdu průvodce, proto přecházíme na jiný koncept.

Momentálně se bude setkávat každou středu na různých místech (informace vždy na fb: Lesní klub Děti lesa), kde mohou domškoláci společně být, tvořit, růst a zamýšlet se nad společnými tématy. Mimo jiné se budeme setkávat buď v lesním klubu Vlčí máky, kde jsou středy dopoledne vyhrazeny tvoření pro děti od 4 do 12 let a nebo v komunitním centru Kolibřík hned vedle, kde je dětem k dispozici zázemí při nepříznivém počasí.

www.vlcimakyostrava.cz

www.kolibrikostrava.cz

Avšak hledáme prostory, kde bychom se mohli setkávat alespoň jednou měsíčně. Pokud byste věděli o zajímavých a cenově dostupných prostorech, které jsou k dispozici v Ostravě či blízkém okolí, budeme rádi za informaci. Děkujeme!

Jsme Děti lesa

přidejte se k nám 🙂

21. 9. – odpolední kroužek ZRUŠEN

Z důvodu malého zájmu o kroužek tuto aktivitu momentálně rušíme. Avšak jsme nakloněni jakékoliv spolupráci a možnosti, jak zapojit místní komunitu, např. skrz Kolo roku a další tradice pro děti, které ve spolku Lesakraj, z. s. pořádáme.

Budeme na akci: Brušperk výstavní

Přijďte se za námi zítra – 1. 9. 2022 – podívat k brušperské přehradě od 14 do 17 hodin. Budeme s dětmi tvořit největší přírodní mandalu 🙂 A popovídáme si o domškoláctví, svobodném vzdělávání, montessori přístupu, lesní pedagogice apod. Těšíme se na Vás!

https://www.brusperk-mesto.cz/aktualne/kalendar-akci/brusperk-vystavni-780_141cs.html

Odpolední kroužek

Nově nabízíme ODPOLEDNÍ KROUŽEK plný různorodých témat, tvoření, zábavy, bytí venku, bytí spolu….pro děti z blízkého i dalekého okolí 🙂

Kroužek bude každou středu od 15 do 18 hodin.

Nabízíme AKCI na září: 1x nárazové vstupné za zaváděcí cenu 190 Kč, ať si děti vyzkouší, zda se jim pobyt s námi líbí 🙂

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Jak probíhal ukázkový den

Celý den pršelo, ale nám to vůbec nevadilo. Děti se vybavily nepromokavým oblečením a tak jsme mohli vyrazit i okolo domečku, abychom vytvořili přírodní mandalu, u které jsme si popovídali o souměrnosti, o barvách a vyzkoušeli si i základní barvy v angličtině.

Den jsme začali společným kruhem, při kterém jsme se seznámili, popovídali si a poté se děti vrhly na tvoření. Začali jsme vyrábět indiánské totemy, vymysleli si indiánská jména a pověděli si, jak zachránit nemocné zvířátko v lese.

Dali jsme si společný oběd, maminky kafíčko a pak jsme si chvíli četli indiánskou pohádku o Matce Zemi a hráli na terapeutické a indiánské hudební nástroje. Dětem se také líbily různé společenské hry, které jim byly k dispozici. Kdo chtěl, dotvořil si totem či vymaloval mandalu.

Byl to velmi příjemný den.

Stále máme volná místa pro děti od 5 do zhruba 12 let, které by s námi chtěly být, tvořit, hrát si a zaobírat se všemožnými tématy se zábavou, respektem a lehkostí.

Pište na fb: Lesní klub Děti lesa nebo na e-mail: spoleklesakraj@gmail.com.

Těšíme se na vás!

UKÁZKOVÝ DEN 22. 8.

Rádi bychom vás pozvali na tzv. ukázkový den, který proběhne 22. srpna od 9 hodin, kde se společně potkáme ve farním domku v Krmelíně (ul. Kostelní, menší budova hned u kostela).

Uděláme si společný ranní kruh, kde se seznámíme a také si povykládáme, co nás celý den bude očekávat. Dnem se bude prolínat jedno téma. Projdeme se nejspíše do místního lesa zhruba 1 km vycházka (oblečení dle počasí). Poté se vrátíme zpět do domečku, kde společně poobědváme (společný obědem bude vege polévka s pečivem, 35 Kč/ porce). Odpoledne do 15 hodin bude probíhat další tematická část s hrami a další zábavou.

Ukázkový den děláme proto, aby si děti a rodiče mohli udělat představu o tom, jak zhruba bude probíhat den u nás v lesním klubu Děti lesa.

Prosím, přihlašujte se buď na fb stránce Lesní klub Děti lesa a nebo na e-mailu: spoleklesakraj@gmail.com

Moc se na vás těšíme!

Hanka, Pavla a Alena

Jsme v Brušperském zpravodaji

Snažíme se naši myšlenku lesního klubu pro domškoláky šířit dál a všude , proto nám vyšel drobný informativní článek i v srpnovém Brušperském zpravodaji na str. 15. Jsem moc rádi, že nám Brušperk vyšel s článkem vstříc, i když jsme se ozvali až po jejich uzavírce posílání textů do zpravodaje.

Prosím, sdílejte naši myšlenku taky mezi své kamarády a známé, ať je nás dostatek pro otevření klubu.

Facebook stránka: Lesní klub Děti lesa

Na srpen pro vás chystáme ještě jedno překvapení 🙂

Přejeme krásný den

https://www.brusperk-mesto.cz/aktualne/zpravodaj-1/