NOVINKY – ZÁZEMÍ KLUBU V KRMELÍNĚ

Někdy je dobré se v klidu podívat na svou cestu, která většinou nabízí různé překážky, které je potřeba překonávat, neboť jen tím rosteme. Jen někdy je překážek tolik a jdou za hranice vašeho smýšlení, že je dobré se rozhlédnout a hledat možnou cestičku, která vede jinudy. Je to odbočka, která nás pak buď zavede zpět na danou cestu a nebo se vydáme jinam a budujeme svou novou cestu.

Nyní jsme byli jako “škola” či klub Děti lesa na rozhraní. Chtěli jsme založit klub pro děti na domácím vzdělávání na pozemku vedle lesa, postavit jurtu. Ale nejbližší okolí se na tento náš počin nedívalo přívětivě. Dlouho jsme vše vysvětlovali, komunikovali, ale nakonec jsme se rozhodli nevytvořit respektující klub pro děti v nerespektujícím prostředí. Bylo by nám to líto, ale myslíme si, že by nepříjemnou atmosféru vnímaly i děti.

Proto jsme hledali onu pěšinku, vedlejší cestu, která by nám umožnila jít dál. A takovou možnost jsme potkali ve vedlejší obci Krmelín, kde jsme oslovili rovnou 3 možnosti. Všichni byli milí a nápad se jim zamlouval. Jedna z nich, pro kterou jsme se nyní rozhodli, je farní domeček u kostela, který je nový pár let s moc hezkým zázemím a loukou vedle. Les je vzdálený 1 km či 1 zastávku autobusem. Vytvoříme zde příjemné prostředí pro děti a klub povedeme v pondělí, úterý a středa od 8 do 16 hodin.

Moc se na vás těšíme a doufáme, že i vám se bude líbit naše změna, která byla nutná. Děkujeme za pochopení….na počátku srpna (nejspíš 3. 8.) chystáme společné setkání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.